Arkadiusz Cyprian

Wstecz


Arkadiusz Cyprian urodzony 23.04.1975r w Kościanie, obecnie mieszka w podkościańskich Jezierzycach.

W 2013 roku został Stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu.
 

    Latem 1992 r. w sierpniu podczas niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup (odcinek szyjny C5, tetraplegia) skończyło się to trwałym kalectwem, które związane jest z porażeniem nie tylko kończyn dolnych ale i także kończyn górnych. Ta jedna chwila całkowicie zmieniła jego życie.

    - „W latach 1995 – 2001 byłem uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, gdzie odkryłem nie tylko pasję malarską, ale co najważniejsze to talent malarski przede wszystkim w malowaniu pejzaży otaczającej mnie przyrody i elementów martwej natury. Miałem okazję uczestniczyć w plenerach malarskich „Repty” w Tarnowskich Górach, a także w „Biernale” dla osób niepełnosprawnych, które odbyły się w Krakowie, gdzie mogłem w pełni oddać się swojej malarskiej pasji. Malarstwo daje mi wiele radości, ale i możliwości zaprezentowania swoich prac na wystawach".

    Od 2006 roku zaczął malować trzymając pędzel w ustach. W maju 2012 roku został zaproszony przez Wydawnictwo AMUN na plener malarski do Karpacza. Tam poznał grupę artystów malujących ustami i nogami. Malarstwo stało się jego sposobem na życie.

Kontakt:

tel. kom. 665 234 690

e-mail: arkadcyprian@interia.pl

 

Góra


© 2015 Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o., Racibórz. Wszelkie prawa zastrzeżone.