Włodzimierz Kmiecik

Wstecz

"Jest granica, za którą łzy nie koją bólu
i zostaje milcząca rozpacz i żal"


Z głębokim bólem zawiadamiamy, że dnia 28.07.2008 roku
zaopatrzony Św. Sakramentami, w wieku 46 lat odszedł do Pana
 

ŚP. Włodzimierz KMIECIK
NIEPEŁNOSPRAWNY ARTYSTA MALARZ "GALICJANIN"

 

pogrążeni w smutku i żałobie
koleżanki i koledzy z Wydawnictwa AMUN

 


Włodzimierz Kmiecik "Galicjanin" urodził się w 1962 r. w Nowym Sączu. Ukończył Szkołę Podstawową, a następnie Zasadniczą Szkołę Zawodową o profilu budowlanym.

 

W wieku 16 lat uległ wypadkowi podczas skoku do wody, doznając złamania kręgosłupa szyjnego. Następstwem urazu był całkowity paraliż kończyn dolnych i częściowy kończyn górnych. Malowanie ustami rozpoczął kilka lat temu. Mieszkał w Nowym Sączu.

 

Z Wydawnictwem "Amun" współpracował od 2000 roku.

    Jestem samoukiem. Swą wiedzę o malarstwie zdobywam z fachowych książek, a także wzoruję się na dziełach mistrzów podpatrując ich technikę, sposoby malowania, kompozycję.

    Moje pierwsze szkice powstały dzięki namowom przyjaciół. Nieco później trzymając już pędzel w ustach zacząłem malować farbami olejnymi. Sięgam po różne tematy choć najbardziej ulubionym jest pejzaż. W malowaniu pejzażu największym wyzwaniem jest przedstawienie trójwymiarowej przestrzeni na dwóch wymiarach płótna.

    Używając koloru, światła, cienia i perspektywy staram się tworzyć własne, niepowtarzalne obrazy świata mojej wyobraźni. Środki ze sprzedaży obrazów pozwalają mi na rozwijanie innej pasji jaką jest zbieranie książek. Interesuję się także muzyką i filmem.

 

Góra


© 2015 Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o., Racibórz. Wszelkie prawa zastrzeżone.