Mariusz Mączka

Wstecz


Mariusz Mączka urodził się w 1973 roku w Dobiegniewie. W wieku 15 lat wskutek niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup. 

Swoją przygodę z twórczością zaczął kilka lat temu. Ulubioną pasją Mariusza jest malowanie koni, a ostatnio też portrety i akty. Techniki jakimi się posługuje to: pastele, olej. Mieszka w Dobiegniewie.

Z Wydawnictwem "Amun" współpracuje od 2000 roku. Od 2007 roku jest Członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami.

    Malarstwem zainteresowałem się po przeczytaniu pewnej książki o dziewczynie, która złamała kręgosłup po skoku do wody. Malowała ustami. Wtedy jeszcze nie przypuszczałem, że próba jej naśladowania i chęć zrobienia coś ze swoim życiem, zmieni je diametralnie. I od tej niby błahostki, rozpoczęła się wielka przygoda z malarstwem.

    Na samym początku próbowałem swych sił w szkicu twarzy, pejzaże, martwej natury. Gdy mi już to nie wystarczało, postanowiłem się rzucić na głęboką wodę i zająłem się malarstwem olejnym. Od pierwszych pociągnięć pędzla zrozumiałem, że ta technika pochłonie mnie bez reszty. Jestem zafascynowany malarstwem naszych polskim mistrzów jak Kossak, Matejko, Chełmoński, Malczewski.

    Motywem przewodnim w mojej twórczości są konie. Uważam, że piękno jakie ma w sobie to piękne zwierze, jest jak najbardziej warte uwiecznienia. A dzikość, nieokiełznanie i wolność, która jest nim, motywuje mnie do dalszego doskonalenia tego tematu.

    Malarstwo odmieniło moje życie, sprawiło, że stałem się bardziej otwarty i pewny siebie. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy nauczyli mnie czerpać z życia jak najwięcej, a zarazem dawać to innym i wspierać ich w trudnych chwilach. Krótko mówiąc moja pasja tchnęła we mnie życie.

e-mail: marmaczka@wp.pl, tel. 513 064-644, www.mariuszmaczka.pl
 

 

Góra


© 2015 Wydawnictwo AMUN Sp. z o.o., Racibórz. Wszelkie prawa zastrzeżone.