Wydawnictwo AMUN - oficjalna strona
AMUN
Wydawnictwo
Artystów Malujących Ustami i Nogami Sp. z o.o.

Warszawa, Listopad 2015

W dniu 28 listopada br. odbył się wernisaż wystawy „Nie inaczej”. Ekspozycja , która obejmuje 50 obrazów, to przegląd twórczości 25 polskich artystów malujących ustami i stopami. Na wystawie można zobaczyć dzieła, na których namalowane są piękne pejzaże, kwiaty, zwierzęta, martwa natura oraz motywy sakralne.

Są też obrazy o tematyce sportowej, wykonane przez artystów specjalnie z okazji tej wystawy, w tym portret Agnieszki Radwańskiej, który Wydawnictwo Amun postanowiło przekazać do zbiorów MSiT. Przybyłych gości powitała Aleksandra Czechowicz-Woźniak, Wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w towarzystwie Piotra Pawłowskiego, Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja, a także Dorota Bakaj, dyrektor wydawnictwa AMUN.

W czasie wernisażu odbyła się prezentacja malowania w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów. Wydawnictwo chce w ten sposób promować aktywną twórczość osób niepełnosprawnych, którzy z powodu wypadków lub chorób tworzą dzieła sztuki stosując niezwykłe metody.