Wydawnictwo AMUN - oficjalna strona
AMUN
Wydawnictwo
Artystów Malujących Ustami i Nogami Sp. z o.o.
20-lecie Wydawnictwa Amun, Kraków 2014


W dniach 09.05.2014 do 12.05.2014 odbyło się w Krakowie spotkanie z okazji 20-lecia Wydawnictwa AMUN połączone z wystawą 28 Polskich Artystów Malujących Ustami i Nogami zgromadzonych wokół Wydawnictwa AMUN.

Do Krakowa przybyli wszyscy polscy Artyści wraz z osobami towarzyszącymi oraz Prezes Światowego Związku Serge Maudet z Francji (maluje ustami), członkowie zarządu: Ruth Christensen z Danii (maluje ustami), Kun-Shan Hsieh z Tajwanu (maluje ustami), Thomas Kahlau z Niemiec (maluje ustami), Tom Yendell z Wielkiej Brytanii (maluje ustami i stopą) i Dyrektor Światowego Związku Mario Famlonga z Włoch.

W spotkaniu uczestniczyli też pracownicy Wydawnictwa AMUN. Była okazja do rozmów i spotkań oraz czas na zwiedzanie Krakowa. Oczywiście królewski Kraków wszystkich zachwycił.

Wystawa w Galerii Pałacu Sztuki w Krakowie, Pl. Szczepański 4, trwała od 24.04.014 do 3.06.2014. Wernisaż dla mieszkańców Krakowa i zaproszonych gości — odbył się 24.04.2014, a uczestnicy spotkania z okazji 20-lecia AMUN obejrzeli wystawę w dniu 10.05.2014.

W imieniu polskich artystów wystawę otworzyła Katarzyna Warachim wraz z dyrektorem wydawnictwa AMUN Dorotą Bakaj. Prezes zarządu Serge Maudet podziękował polskim artystom za wysoki poziom prezentowanych prac.

Zaprezentowano 83 obrazy, z czego większość była tworzona specjalnie na tę wystawę. Wystawiono również 6 ostatnich prac Ireneusza Betlewicza, który zmarł 3.04.2014.

Wystawę obejrzało bardzo dużo osób, nie tylko mieszkańców Krakowa.

Polscy Artyści i Członkowie Zarządu

przed Pałacem Sztuki w Krakowie

Goście spotkania przed Pałacem Sztuki

10 Maja 2014 r.

Pl. Szczepański w Krakowie

Katarzyna Warachim, Krzysztof Kosowski, Bartosz Ostałowski

wraz z osobami towarzyszącymi

Spacer ulicami Krakowa

Thomas Kahlau z Niemiec

podczas zwiedzania

Przemówienie Prezesa Zarządu

Katarzyna Warachim

w imieniu polskich artystów otwiera wystawę w Pałacu Sztuki

Jerzy Omelczuk (po lewej)

wręcza portret