Małgorzata Waszkiewicz
Małgorzata

Urodziła się w 1973 roku we Włocławku. Jest po dziecięcym porażeniu mózgowym. W wyniku choroby nastąpił całkowity niedowład kończyn górnych i uszkodzenie mowy.

Malować stopą zaczęła od 1998 roku - jest samoukiem. Malowanie jest dla Małgosi sposobem na życie. Pisze również wiersze.

Z Wydawnictwem "Amun" współpracuje od 1999 roku.

"Odkąd sięgam pamięcią zawsze posługiwałam się stopami, w dużym stopniu to one zastąpiły mi ręce. Stopą prasuję, przyszywam guziki, odkurzam, piorę, piszę, posługuję się komputerem. Stopa również maluję".

"Do malarstwa namówił mnie artysta malujący ustami - Jerzy Omelczuk i tak zaczęła się moja przygoda z malarstwem. Wtedy na nowo nabrałam chęci do życia i sił walki z przeciwnościami losu. Czułam, że mam przed sobą przyszłość, że jestem potrzebna. Dzięki swojej pracy mogłam pomagać innym. Tak jest do dziś. Mam za sobą kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Biorę też udział w wielu akcjach dobroczynnych, przekazując swoje prace na rzecz osób potrzebujących pomocy. Uważam, że wspaniała rzeczą jest dawać radość innym".

"Malarstwo jest dla mnie bardzo ważne, choć początki były dla mnie bardzo trudne. Z czasem szło mi jednak coraz lepiej. Obecnie mam nauczycielkę, Panią mgr Marlenę Witkowską-Rypinę, która przekazuje mi swoje cenne wskazówki dotyczące malarstwa".

Małgorzata
Małgorzata Waszkiewicz z mężem i córeczką