Monika Sawejko
Monika

Urodziła się w 1975 roku w Bydgoszczy.

Od urodzenia choruje na choreoatetozę. Lewa stopa przejęła funkcje pozostałych kończyn, które są bezwładne. Wciąż rozwija swoje umiejętności, ucząc się technik malarskich. Maluje akrylem i ołówkiem. Mieszka w Bydgoszczy.

Z Wydawnictwem "Amun" współpracuje od 1997 roku.

"Lewą stopą przekazuję na płótno lub papier to, co kocham: zachody słońca, zwierzęta, przyrodę. Swoje życie związałam z malarstwem. Ono pozwala mi przekazywać to, co chciałabym powiedzieć ludziom. Przez cały czas staram się rozwijać swoje umiejętności.".

"Niektórzy twierdzą, że malowanie stopą jest trudną techniką. Dla mnie posługiwanie się nią stanowi przyjemność. Już w dzieciństwie traktowałam to jako zabawę, pisałam w ten sposób również swoje pierwsze listy. Marzyłam o tym, żeby wyjść do ludzi i nie być cały czas w domu.".

"Moje prace są adresowane do wszystkich, którzy w ich oglądaniu znajdą przyjemność. Ludzie z dużą sympatią przyjmują te obrazy, często podchodzą do mnie z gratulacjami. Pamiętam, kiedyś pewien starszy pan pocałował mnie w policzek, a potem kupił mój obraz".

"W domu mam życzliwe osoby, które mi pomagają i opiekują się mną. Chciałabym jednak być bardziej samodzielna, żeby móc pracować na siebie i w pełni realizować się".

"Należę do AMUN-u od wielu lat i odczuwam ciepło przebywając w gronie tych ludzi".